26 listopada Dzień Seniora.
14 listopada W wieku 81 lat zmarła Genowefa Buczyńska.
11 listopada V Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej.
9 listopada Narodziny Hanny Aleksandry Bryjak.
5 listopada Sukcesy naszych zawodników w Otwartym Pucharze Polski Zachodniej w Oyama Karate. Gratulujemy!
27 października Wiata przystankowa na dworcu PKP
22 października Do muzeum w Żarach przekazano skarb monet znaleziony w Bieniowie. Są to kawałki monet arabskich tzw. siekańce oraz niezidentyfikowana jeszcze moneta. Monety pochodzą najprawdopodobniej z X-XI wieku. Monety przekazano do dalszej identyfikacji.

17 października

Modernizacja Drogi Krajowej DK-27 w Bieniowie.

2 października

Wypadek w centrum Bieniowa. Samochód osobowy, na  łuku, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kierowcy i pasażerom nic się nie stało.

23 września

Zebranie Wiejskie. Rozdział Funduszu Sołeckiego na 2017 r.

18 września

W wieku 92 lat zmarła Zofia Tyczyńska, wieloletnia mieszkanka naszej miejscowości.

10 września

Kartoflada 2016.

4 września

Rajd Rowerowy Szlakiem ks. Macieja.

3 września

Narodowe Czytanie "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza.

29 sierpnia

Pociąg specjalny "Bóbr"

28 sierpnia

I miejsce w konkursie "Super Sołectwo" dla Bieniowa.

7 sierpnia

Wycieczka do Cudownej Kapliczki koło Siodła.

28 lipca

Zamontowano monitoring przy remizie i na placu sportowo-rekreacyjnym.

10 lipca

Wizyta w Gorzupi.

3 lipca

Awaryjne lądowanie szybowca.

25 czerwca

Na stadionie miejskim w Międzyrzeczu odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze. W klasyfikacji generalnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców, OSP Bieniów zajęło III miejsce. Gratulacje!

19 czerwca

Obchody 70-lecia Osadnictwa w Parafii Bieniów.

12 czerwca

Na Stadionie Miejskim w Lubsku odbyły się XVIII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP Powiatu Żarskiego. W klasyfikacji generalnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców, OSP Bieniów zajęło I miejsce. Gratulujemy!

4 czerwca

10 - lecie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi "Razem".

25 kwietnia

Gimnazjaliści z ZS w Bieniowie zajęli II miejsce w powiatowym finale w piłce nożnej chłopców i awansowali do dalszych rozgrywek rejonowych. Gimnazjada odbyła się na boiskach sportowych w Żarach.

10 kwietnia

W wieku 61 lat zmarł Andrzej Czaiński.

7 kwietnia

Zmarł Jerzy Zielski (51 lat).

3 kwietnia

Udana inauguracja rundy wiosennej. Fax wygrał w Lubomyślu 8:0.

25 marca

W wieku 93 lat zmarła Maria Zakowicz.

24 marca

72 rocznica "Wielkiej Ucieczki". Bieniowski epizod.

20 marca

Pociąg turystyczny "Harry" w Bieniowie.

18 marca

W siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Żarach przeprowadzono Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". W 1 grupie wiekowej - I miejsce zajął Bartosz Kowalczewski ze SP w Bieniowie, który reprezentować będzie powiat w eliminacjach wojewódzkich.

16 marca

W wieku 65 lat zmarł Tadeusz Wilusz.

27 lutego

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP.

26 lutego

Gimnazjum w Bieniowie zajęło II miejsce w X Turnieju o Puchar Starosty Żarskiego i Wójta Gminy Lipinki Łużyckie w halowej piłce nożnej. Zawody rozgrywane były w Lipinkach Łużyckich.

23 lutego

12 rocznica powstania strony, w tym czasie zanotowano ponad 170 000 odwiedzin.
Powrót naszej Kadry z Francji.

18 lutego

Amadeusz Szajkowski, Kacper Sokulski i Michał Winnicki w Kadrze Polski Juniorów w petanque (gra w kule). Chłopcy wyjechali właśnie na Międzynarodowe Mistrzostwa w tej konkurencji do Francji. Zawody odbędą się w dniach 20-21.02.2016 r. w miejscowości Annecy. Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów!

13 lutego

71 rocznica rozpoczęcia walk o Bieniów.

11 lutego

W Żarach odbył się Powiatowy Finał Unihokeja Chłopców, w którym nasi gimnazjaliści zajęli I miejsce i awansowali do dalszych rozgrywek rejonowych.

30 stycznia

Kolejne spotkanie Polsko - Niemieckie.

23 stycznia

Spotkanie Opłatkowo - Noworoczne.

17 stycznia

W wieku 90 lat zmarł Jan Górka, były wieloletni mieszkaniec naszej miejscowości.