W Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieniowie odbyło się spotkanie w ramach projektu realizowanego przy współpracy Schule für Niedersorbische Sprache und Kultur w Cottbus: „Baśnie, opowiadania i legendy pogranicza śląsko - łużyckiego”.

60-lecie Biblioteki Publicznej w Bieniowie.

11 listopada

IV Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

23 października

W Lipkach Wielkich odbył się Wojewódzki Finał w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2015/16. Na dystansie 1000 metrów chłopców, Bartosz Kowalczewski zajął 15 miejsce na 126 startujących.

19 października

W Żarach na stadionie Syreny odbyły się powiatowe eliminacje w indywidualnych biegach przełajowych, w których Bartosz Kowalczewski zajął III miejsce i awansował do zawodów wojewódzkich.

17 października

65-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Bieniowie.

6 października

Zmarła Anna Grzelaczyk (82 lata).

21 września

Zebranie Wiejskie. Rozdział Funduszu Sołeckiego na 2016 r.

19 września

Urodził się Wojciech Ernestowicz, syn Natalii i Michała.

12 września

Kartoflada 2015.

5 września

Narodowe czytanie "Lalki" Bolesława Prusa.

3 września

W wieku 82 lat zmarła Genowefa Jeremicz.

23 sierpnia

Udana inauguracja sezonu piłkarskiego. Fax wygrał z Huraganem 3:2.

16 sierpnia

III Rajd Rowerowy Szlakiem ks. Macieja Sieńki.

W wieku 60 lat zmarł Józef Jeremicz.
Mamy Wicemistrzów Polski! Amadeusz Szajkowski, Kacper Sokulski, oraz Mateusz Wiesion zajęli II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w petanque (gra w kule).
Mistrzostwa odbyły się w Nysie, w dniach 11-12 lipca a nasi zawodnicy reprezentowali Łużyckie Towarzystwo Miłośników Petanque "Les Absorbeurs".

13 czerwca

Na zakończenie rozgrywek piłkarskich Fax wysoko wygrał z Huraganem 7:1 i ostatecznie zajął II miejsce. Nasza drużyna zdobyła najwięcej punktów w rundzie wiosennej, oraz strzeliła najwięcej bramek w całych rozgrywkach.
W XVII Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych w Żarach nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wywalczyła I miejsce w swojej kategorii. Gratulujemy!
"Harry", Grzmot" i "Błyskawica" na stacji w Bieniowie.

7 czerwca

Wizyta Gości z Niemiec.

31 maja

Dzień Dziecka.

26 maja

W świetlicy odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki. Podczas imprezy zatytułowanej "Kwiatki na Dzień Matki",  wystąpiły dzieci z Zespołu Szkół.

24 maja

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Złotniku.

29 kwietnia

W Tomaszowie odbył się kolejny etap rozgrywek Coca-Cola Cup 2015, w którym drużyna chłopców z naszego gimnazjum, zajęła II miejsce i awansowała do rozgrywek wojewódzkich.

26 kwietnia

Urodzili się Karol i Paweł Ślęczka.

21 kwietnia

W wieku 86 lat zmarła Ewa Górka.

17 kwietnia

Wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej. Nowym sołtysem został Gerard Jankiewicz.
Skład Rady Sołeckiej: Katarzyna Czaińska, Michalina Czekała, Paweł Drozdek, Teresa Kowalczewska, Kamil Sadowy, Aneta Winnicka.

12 kwietnia

W wieku 72 lat zmarła Jadwiga Żelesławska.

10 kwietnia

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieniowie odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską - Zarębą, autorka książek dla dzieci.

9 kwietnia

W dniach 8-9 kwietnia przeprowadzono badania archeologiczne naszego grodu.

26 marca

Odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Młodzież Zapobiega Pożarom. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął Bartek Kowalczewski i reprezentować będzie Powiat Żarski w eliminacjach wojewódzkich.

14 marca

V miejsce OSP Bieniów w IV Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Halowej Piłce Nożnej.

10 marca

Uruchomiono 'Info-kiosk", jest to internetowy informator o Gminie. Znajduje się koło biblioteki i każdy może z niego skorzystać.

23 lutego

11 rocznica powstania strony, w tym czasie zanotowano ponad 153 000 odwiedzin.

18 lutego

W wieku 64 lat zmarła Maria Domaradzka.

13 lutego

70 rocznica rozpoczęcia walk o Bieniów.
Gala Sportu Szkolnego.
Zmarł Józef Soból (77 lat)
12 lutego Urodził się Karol Kochanowski.

17 stycznia

Spotkanie Opłatkowo - Noworoczne.

16 stycznia

II miejsce uczniów ZS w Bieniowie w powiatowych zawodach unihokeja chłopców, które rozgrywane były w Kunicach. Nasi gimnazjaliści otrzymali awans do rozgrywek regionalnych. Gratulujemy!