Finał IX edycji programu Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie PCK.

W wieku 63 lat zmarł Julian Skobelski.

11 grudnia

Inauguracja Roku Kulturalno-Oświatowego 2014/2015.

8 grudnia

V miejsce "Bieniowianek", w plebiscycie Gazety Lubuskiej, na najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich, w województwie Lubuskim.

16 listopada

Wybory Samorządowe. Mieszkańców Bieniowa w Radzie Gminy reprezentować będzie Marek Kaźmierczak.

11 listopada

III Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

24 października

Zmarł Piotr Libertowski (57 lat).

19 października

20-lecie "Bieniowianek".

18 października

W dniach 15-18.10.2014 r. odbył się Ogólnopolski Finał 5 Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Bardzo dobrze spisali się w nim uczniowie Zespołu Szkół w Bieniowie, którzy pewnie awansowali do ćwierćfinału. Tu niestety natknęli się na Mikołów, zwycięzców całego turnieju.  Mecz przegrali nieznacznie 1:0. Nasi zawodnicy mieli swoje sytuacje, ale zabrakło trochę szczęścia. Zawodnicy czują niedosyt, mieli wielką szansę grać w finale. Ostatecznie Bieniów został sklasyfikowany na miejscu V-VIII.  Jest to nie tylko największy sukces naszej szkoły, ale też Gminy Żary i Powiatu Żarskiego. Gratulujemy!
Związek małżeński zawarli Katarzyna Muńko i Tadeusz Standowicz.

8 października

Powitanie Obrazu Miłosierdzia  Bożego.

6 października

Sukces uczniów Zespołu Szkół w Bieniowie! W Krośnie Odrzańskim odbył się finał wojewódzki  V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Nasi zawodnicy zajęli w nim  I miejsce i awansowali do rozgrywek ogólnopolskich, które odbędą się w Warszawie w dniach 15-18 października.
Skład zwycięskiej drużyny: Marek Chabiniak, Tomasz Górecki, Jakub Kaźmierski, Dominik Korona, Sebastian Wasilewski, Krzysztof Wiliński, Michał Winnicki oraz Michał Kochanowski. Opiekunem zespołu jest Artur Pięta. Gratulujemy!

19 września

Wycieczka do Warszawy zorganizowana przez Radę Sołecką.

13 września

Kartoflada 2014.

10 września

Zebranie Wiejskie. Wybory uzupełniające do Rady Sołeckiej, oraz projekt Funduszu Sołeckiego na 2015 r.

9 września

Urodziła się Milena Chomont.

7 września

W wieku 53 lat zmarł Tadeusz Gembara.

6 września

I miejsce w II Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Jednostek Straży Pożarnej dla OSP Bieniów podczas zawodów, które odbyły się w Lipinkach Łużyckich. Nasza drużyna awansowała do rozgrywek wojewódzkich. Królem Strzelców został Łukasz Kowalczewski a za najlepszego bramkarza wybrano Dawida Warcholińskiego.
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieniowie odbyło się "Narodowe Czytanie" Trylogii Henryka Sienkiewicza.

31 sierpnia

II Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

30 sierpnia

Związek Małżeński zawarli Beata Michalewicz i Arkadiusz Baryłka.

24 sierpnia

Udana inauguracja rundy jesiennej. Fax wygrał 8:0 z Nysą Brody.

15 sierpnia

II Rajd Rowerowy Szlakiem ks. Macieja Sieńki.

10 sierpnia

Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Żary.

28 lipca

W wieku 61 lat zmarł Jan Górecki.

24 lipca

Zebranie Wiejskie Wyborcze. Nowym sołtysem został Antoni Chabraszewski.

17 czerwca

Ukończono przebudowę skweru w centrum wsi.

15 czerwca

Kolejna wizyta gości z Niemiec.

14 czerwca

W wieku 60 lat zmarła Barbara Kochanowska.

9 czerwca

Osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół.

8 czerwca

Objazdowy Bibliotekarz 2014.

30 maja

Półfinałowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży.

29 maja

Wybrano nowy Zarząd Parafialnego Zespołu Caritas.

26 maja

W świetlicy odbyły się uroczyste obchody Dnia Matki, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Zespół Szkół w Bieniowie.

17 maja

Gminny Dzień Bibliotekarza.

14 maja

Grupa teatralna "Siódemka" z Zespołu Szkół w Bieniowie, ze swoją sztuką "Coś", wywalczyła "Srebrną Balladynę" w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Balladyna 2014" w Żarach.

9 maja

Rozstrzygnięcie konkursu "Poznajemy Ojcowiznę".

14 kwietnia

W Lubsku odbył się Powiatowy Finał Piłkarskich Piątek, w którym I miejsce zajęła drużyny chłopców ze Szkoły Podstawowej w Bieniowie. Gratulacje!
W Zespole Szkół w Bieniowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w których drużyna gimnazjum zajęła I miejsce a drużyna szkoły podstawowej III.

12 kwietnia

Podsumowanie XIV Ogólnopolskiego Konkursu Rękodzieła Artystycznego „IGIEŁKA” – Zamość 2014, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego oraz Radę Rodziców MDK. Bardzo dobrze wypadły w tym konkursie, uczennice Zespołu Szkół w Bieniowie. W Kategorii – "uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych", nagrodę zdobyła Marta Tychowska za pracę "Wiosenny tulipan" a wyróżnienie otrzymała Oliwia Bilińska za pracę "Pomarańczowa ekspresja". Gratulujemy!

8 kwietnia

W Lipinkach Łużyckich odbyły się rozgrywki półfinałowe piłkarskich "5", w których uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce i awansowali do rozgrywek finałowych w Lubsku.

4 kwietnia

Konferencja archeologiczna.

29 marca

Drużyna ministrantów Parafii Bieniów zdobyła I miejsce w rejonowym turnieju w piłkę nożną, który odbył się w Łęknicy.

28 marca

Bartosz Kowalczewski zajął II miejsce w swojej grupie wiekowej, w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Młodzież Zapobiega Pożarom i zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich.

24 marca

Pociąg turystyczny "Harry".

23 marca

Udana inauguracja rundy wiosennej. Fax wygrał 3:0 z Spartą Grabik.

16 marca

Ostatni sparing przed rozpoczynającą się rundą wiosenną. Fax wygrał na wyjeździe z Łużyczanką 9:2.

14 marca

Bartosz Kowalczewski zajął I miejsce w swojej grupie wiekowej, w gminnym etapie XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Młodzież Zapobiega Pożarom, który odbywał się w Sieniawie Żarskiej.
V miejsce uczniów Zespołu Szkół w zawodach rejonowych piłki siatkowej.

12 marca

W wieku 86 lat zmarł Ludwik Rozkrut.
II miejsce uczniów Zespołu Szkół w rejonowych zawodach w unihokeju.

1 marca

Zabawa karnawałowa zorganizowana przez Fax Bieniów.
Zebranie sprawozdawczo - wyborcze OSP Bieniów.

23 lutego

10 rocznica powstania strony, w tym czasie zanotowano ponad 137 000 odwiedzin.

21 lutego

W Żarach rozegrano powiatowe zawody w unihokeja, podczas, których drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej zajęła I miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Michał Chabiniak, Marek Chabiniak, Krzysztof Wiliński, Jakub Kaźmierski, Dominik Korona, Michał Winnicki, Rafał Lato, Michał Kochanowski, Bartosz Kowalczewski, Tymoteusz Więckiewicz.

13 lutego

69 rocznica rozpoczęcia walk o Bieniów.
W wieku 77 lat zmarł Stanisław Włodarczyk.

9 lutego

Bal Karnawałowy dla dzieci.

7 lutego

Zakończyły się Ferie w Bibliotece.

21 stycznia

W świetlicy wiejskiej w Bieniowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.