W roku 1965 klub zostaje otwarty po raz pierwszy. Z powodu remontu szkoły, w czerwcu 1965 roku, Klub zawiesza swoją działalność, gdyż zostaje udostępniony uczniom – w tym czasie Klub pełni rolę szkoły. Należy zaznaczyć jednak, że Klub wcześniej znajdował się w „Pałacu”.

 Rok 1968 – to ponowne otwarcie lokalu. Był to czas, kiedy Klub prosperował bardzo dobrze. W tym okresie funkcjonowała Rada Klubu, która zajmowała się organizowaniem życia kulturalnego w naszej wsi. Dzięki temu w Klubie były organizowane imprezy kulturowo – sportowe. Funkcjonowały również różne kółka zainteresowań: recytatorski, muzyczne, plastyczne i fotograficzne. W związku z prowadzoną przez nas działalnością potrzebne były fundusze. Aby zdobyć pieniądze pomagaliśmy sobie organizowaniem tzw. „zabaw dochodowych”. Zyski przeznaczaliśmy na działalność Klubu.
 

 Klub zrzeszał bardzo dużo młodzieży, która uczęszczała na organizowane przez nas imprezy: wieczorki taneczne, spotkania z pisarzami, lekarzami. Organizowane były kuligi, teatrzyki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, nie było mowy o tym, żeby się nudzić. Klub rozwijał się bardzo prężnie przez cały czas przyciągając młodych ludzi. Często zdarzały się takie sytuacje, że brakowało miejsc dla młodzieży, która przyszła się pobawić i odpocząć (w Klubie było tylko 60 miejsc).

 W roku 1990 zaczęto likwidować wszystkie Kluby – w tym także i nasz. Po 21 latach pracy musiałam odejść na emeryturę i rozstać się z prowadzeniem Klubu. Jednak pracę w nim wspominam jako bardzo przyjemną. Miałam bardzo dobry kontakt z młodzieżą, byłam zadowolona ze współpracy z nimi. Praca ta dawała mi dużo satysfakcji, co zresztą zostało nagrodzone medalami:

 Za Zasługi w rozwoju województwa zielonogórskiego.
   Dla Zasłużonego Działacza Kultury.

 Do rozwoju naszej wsi przyczyniła się również wcześniej wspomniana Rada Klubu, z którą współpracowało się bardzo dobrze.
Skład Rady:
    

  
Pan Michał Senyk
  
Pan Alojzy Trzciński
  
Pan Stanisław Kozaczyński
  
Pani Teresa Kowalczewska
  
Pan Józef Czuba
  
Pan Aleksander Ślęczka
   
 Dzięki wspólnym staraniom udało się zorganizować wiele imprez, które do dziś wspominam z sympatią.


 

 Ze wspomnień Marii Kochanowskiej
 

Wstecz


Strona główna Historia O Bieniowie Wydarzenia Ogłoszenia Napisz do nas