Kartoflada 2018

 

15 września 2018 r. - po uroczystej Mszy Świętej, po raz kolejny spotkaliśmy się na placu sportowo-rekreacyjnym, na corocznej Kartofladzie.

W tym roku, w części artystycznej wystąpiły zespoły: "Jutrzenka" z Olbrachtowa, "Łazowianki" z Łaz oraz "Szyszynianki" z Biedrzychowic a
w ramach Narodowego Czytania, Pani Basia przeczytała fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.
Podczas imprezy rozegrano różne konkursy, w tym konkurs strzelecki.
W czasie festynu zaprezentowała się: Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej, oraz Policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Żar.


Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych: dzieci miały swój dmuchany zamek, stoiska z zabawkami, watą cukrową, oraz mogły pomalować sobie twarz. Jak corocznie dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał a dodatkowo wśród wszystkich którzy kupili losy – cegiełki rozlosowano nagrody specjalne.

Aby goście nie byli głodni, wydawano zupę kartoflankę, ruskie pierogi, gołąbki ziemniaczane, chleb ze smalcem oraz kawę i ciasto, oraz "ziemniaki w mundurkach" i kiełbaskę z rożna.
Spotkanie zakończyło się zabawą taneczną.

Dochód z festynu, przeznaczono na remont kościoła parafialnego.

Organizatorzy uroczystości to: Sołtys i Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, OSP Bieniów, ks. Proboszcz, Gminna Biblioteka Publiczna w Bieniowie oraz Radny.

 

mk

 

   

foto: mk

 

Strona główna