VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
                    

6 stycznia 2020 r. - w świetlicy wiejskiej w Bieniowie odbył się VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Przybyłych powitała Prezes Gminnego Stowarzyszenia Zespołów Śpiewaczych „Śpiewajmy Razem” Teresa Kowalczewska i wraz z  Wójtem Gminy Żary Leszkiem Mrożkiem oficjalnie rozpoczęli imprezę.

Przegląd otworzyły uczennice VII kl. SP. w Bieniowie Wiktoria Dawidowska i Martyna Senyk a następnie wystąpiły: "Bieniowianki" z Bieniowa, "Czerwona Jarzębina" z Lubanic, "Jutrzenka" z Olbrachtowa, "Modry Len" z Górzyna, "Wesoła Gromada" z Mirostowic Górnych, "Szyszynianki" z Biedrzychowic, "Jarzębina" z Sieniawy Żarskiej, Chór Parafialny "Pięknolesie" z Sieniawy Żarskiej, "Złoty Kłos" z Marszowa, "Karolinki" z Grabika, "Złoty Wiek" z Żar, "Łazowianki z Łaz, "Wrzos z Mirostowic Dolnych, "Wicinianki" z Wiciny oraz Michalina Czekała z Bieniowa.

Wszystkie zespoły biorące udział w Przeglądzie otrzymały z rąk Przewodniczącego Rady Gminy: statuetki, dyplomy oraz okolicznościowe kalendarze.

Organizatorem spotkania było Gminne Stowarzyszenie Zespołów Śpiewaczych „Śpiewajmy Razem”, Koło Gospodyń Wiejskich, OSP oraz Sołtys.

mk

 

   

foto: mk

 


 

Strona główna