11 listopada 2018 r. - 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości

VII Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej
 

                         Po uroczystej Mszy Świętej, odprawionej w intencji Ojczyzny, goście i mieszkańcy przeszli pod pomnik, gdzie złożono wieńce oraz znicze z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Dalsze uroczystości odbyły się w świetlicy wiejskiej, gdzie po wspólnym odśpiewaniu Hymnu przystąpiono do VII Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej.
W Festiwalu udział wzięli: Dominika Kuchenbecker
z Bieniowa, "Wrzos" z Mirostowic Dolnych, "Karolinki" z Grabika, "Jutrzenka" z Olbrachtowa, "Łazowianki" z Łaz, "Złoty Wiek" z Żar, "Wesoła Gromada" z Mirostowic Górnych, "Złoty Kłos" z Marszowa, "Bieniowianki" z Bieniowa, Marlena i Milena Wójtowicz z Żar, "Wicinianki" z Wiciny, "Czerwona Jarzębina" z Lubanic, "Rodzina Muzykująca" z Łukaw, "Chabry" ze Złotnika, "Jarzębina" z Sieniawy Żarskiej, Chór Parafialny Pięknolesie z Sieniawy Żarskiej oraz "Szyszynianki" z Biedrzychowic.

Organizatorzy festiwalu: Gminne Stowarzyszenie "Śpiewajmy Razem", oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Bieniowie, Ochotnicza Straż Pożarna, Sołtys i Rada Sołecka, ks. Proboszcz i ustępujący Radny.

mk

 


foto:  KK, AK, mk

 

Strona główna