Gminne Obchody Dnia Niepodległości
VIII Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej

 

11.11.2019 r. – Gminne Obchody Dnia Niepodległości rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. odprawianą w intencji Ojczyzny, na którą przybyły poczty sztandarowe: Jednostek OSP z Gminy Żary, szkół z Grabika i Złotnika oraz Koła Łowieckiego Raróg.

Po mszy poczty sztandarowe poprowadziły wszystkich zgromadzonych pod pomnik, gdzie złożono wieńce i znicze w 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości, oraz odmówiono krótką modlitwę za poległych na różnych frontach w obronie ojczyzny.

Dalsze uroczystości odbyły się w świetlicy wiejskiej, gdzie odśpiewano hymn państwowy, wysłuchano przemówienia okolicznościowego Wójta Gminy Żary Leszka Mrożka i referatu Dyrektora GBP w Bieniowie Jadwigi Bakalarskiej na temat odzyskania niepodległości.

VIII Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej został oficjalnie otwarty przez Wójta Gminy Żary i Panią Teresę Kowalczewską Przewodniczącą Gminnego Stowarzyszenia Śpiewajmy Razem.
Pierwszy zaśpiewał zespół "Oremus" ze Złotnika, laureat Międzyszkolnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej, a następnie wystąpili: "Jarzębina" z Sieniawy Żarskiej, "Wrzos" z Mirostowic Dolnych, "Łazowianki" z Łaz, "Wesoła Gromada" z Mirostowic Górnych, "Złoty Wiek" z Żar, "Rodzina Muzykująca" z Łukaw, "Chabry" ze Złotnika, "Złoty Kłos" z Marszowa, "Mała Tęcza" z Olbrachtowa, "Czerwona Jarzębina" z Lubanic, "Karolinki" z Grabika, "Jutrzenka" z Olbrachtowa, Milena i Martyna Wójtowicz, "Szyszynianki" z Biedrzychowic, "Bieniowianki" z Bieniowa oraz "Pięknolesie" z Sieniawy Żarskiej.

Organizatorzy spotkania: Gminne Stowarzyszenie Śpiewajmy Razem i Gmina Żary oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Bieniowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Bieniowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Bieniowie, ks. Proboszcz i Pani Sołtys.

mk


 


 

foto: mk

 

 

Strona główna